Mateřská škola Radost

    Michalova 2, Brno-Líšeň

hlavni

Provozní doba

Provoz MŠ je zajištěn od 6:30 do 16:30 hod.

hodiny

Vstup do budovy je umožněn nejdříve 5 min před zahájením provozu. Dítě je nutno vyzvednout ve třídě nejpozději v 16:30. Vstup je povolen pouze osobě, která zná bezpečnostní kód.

Příchod a odchod dětí je možný kdykoliv během provozní doby, s ohledem na režim dne.
Rodiče mají možnost kdykoliv vstoupit do tříd a na školní zahradu podle potřeb a přání dítěte.

Kontakt

Mateřská škola RADOST, Brno, Michalova 2, příspěvková organizace
Michalova 2
628 00 Brno

Ředitelka: Radomíra Konečná

Telefon: 544210166
IČ: 49 46 68 01
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

datová schránka - 5mzkybn
č. účtu: 6968430237/0100
zřizovatel - Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň, Jírova 2

Dopravní spojení:
- tramvaj č. 8, zastávka Kotlanova
- autobus č. 55, zastávka Rotreklova

MŠ Radost

Vítejte na stránkách mateřské školy 

snekNaše mateřská škola se nachází v Brně, v městské části Líšeň, na ulici Michalova. Pracujeme v síti mateřských škol podporujících zdraví. Máme vypracovaný vlastní vzdělávací program, ve kterém popisujeme způsoby naší práce a cesty, jak vzdělávat děti k toleranci a respektu nejen lidí navzájem, ale celé přírody a vést je k demokratickému způsobu života. Jsme otevřenou mateřskou školou, která usiluje o součinnost s rodinou.

 

Škola se nachází uvnitř sídliště, nezasahuje k nám hluk z hlavních komunikací a přesto jsme snadno dostupní od městské hromadné dopravy. Kapacita školy je 84 dětí a ty jsou rozděleny do tří tříd. V přízemí je třída Pohádka, která je specifická horolezeckou stěnou a relaxačním koutkem schovaným pod vstupem na patro. Koutek vybavený polštáři, sedacím vakem, zvonkohrou a masážními pomůckami, slouží ke zklidnění a uvolnění. V poschodí je třída Pastelka, kde mají děti také hrací kout na patře. Nahoru chodí po schodech a dolů sjíždějí po skluzavce. Velmi oblíbený je i přírodovědný koutek. Zde mohou děti pozorovat živočichy pod lupou a také hledat srovnání v encyklopediích. Třída Písnička má jako jediná masážní bazének s kuličkami a hrací koš na košíkovou. K relaxaci je využíván čtenářský koutek.

Třídy jsou věkově smíšené, samozřejmostí je zařazovat sourozence do stejné třídy. Během adaptace, kdy si chodí rodiče s nově přijatým dítětem pohrát, si také mohou vybrat třídu. K pobytu venku využíváme hlavně školní zahradu, která je vybavena herními prvky a hřištěm s umělým povrchem.